Jesienią w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie i Fili w Zagnańsku rusza projekt: „Samsonowska Jesień Literacka”. Będzie to prawdziwe święto dla miłośników książek, którego organizację umożliwiła nam otrzymana dotacja z Fundacji PZU.

Czerwcowe DKK w Zagnańsku z racji pandemii upłynęło na indywidualnych rozmowach o książce „Szara lotka”. Eustachy Rylski zawarł w niej dziewięć swoich opowiadań. Koncentruje się w nich na bohaterach, ich psychice i otaczającej przyrodzie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego celem jest promocja lokalnych produktów.

Ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy – Tydzień Bibliotek – organizowana jest od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Gminna Biblioteka Publiczna jak co roku włączyła się w obchody tego święta.