Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W tym roku mieliśmy okazję przeżyć jedne z najgorętszych wakacji oraz piękną, złotą jesień. Choć już zaczynamy wyciągać z szafy zimowe kurtki i ciepłe swetry, to z pewnością najbliższe szare, jesienne wieczory będą Państwo mogli spędzić w wyjątkowy sposób.

Każdy mol książkowy wie, że najlepszy sposób na chłodne popołudnia to ciepła herbata i dobra książka. W związku z tym przygotowaliśmy dla naszych najwierniejszych czytelników, tych dorosłych i nieco młodszych, aż 540 nowych pozycji książkowych zakupionych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 -Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. W tym roku nasz Biblioteka pozyskała na ten cel 9455 zł. Wśród nowości znajdą Państwo m.in. kontynuację słynnej serii „Kwiat paproci” Katarzyny Bereniki Miszczuk, „Kontratyp” – czyli 8 część cyklu z Joanną Chyłką Remigiusza Mroza oraz wiele innych powieści z literatury pięknej. Wyposażyliśmy Bibliotekę również w książki dla naszych milusińskich. Wśród najpopularniejszych znajdują się serie o „Basi” i „Smoku Maciusiu”, ale nie tylko! Tym razem mamy też pozycje dla dzieci głodnych wiedzy, na przykład: „Nauka liczenia”, „Medal za uśmiech… Czyli dzieci mają głos” oraz „Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości?”. Fani sportu na pewno też będą usatysfakcjonowani, ponieważ posiadamy w swoich zbiorach wiele biografii znanych sportowców. Ostatnio zakupioną jest „Wojownik”, czyli historia świętokrzyskiego piłkarza ręcznego – Karola Bieleckiego. Po więcej tytułów zapraszamy serdecznie do Biblioteki w Samsonowie oraz filii. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie!