Było kolorowo, tradycyjnie a przede wszystkim radośnie. W piątek 31 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie miało miejsce szczególne wydarzenie –  Koncert „Wiosenne spotkanie z muzyką”, w którym udział wzięli: Zespół Ludowy „Jaworzanki”, Chór Con Passione oraz dzieci i młodzież z terenu Gminy Zagnańsk.

Zespoły prezentujące swoje umiejętności podczas spotkania przekazały słuchaczom niezwykłą lekcję wiedzy o życiu, przyrodzie i wartościach rodzinnych. Jaworzanki i Chór Con Passione to formacje, które od lat poświęcają swój czas chwaląc w swoich występach piękno polskiej kultury. Spotkanie ubarwili młodzi artyści z Gminy Zagnańsk. Włożyli dużo serca w występy i znakomicie poradzili sobie z tremą. Imprezę uatrakcyjniło wystąpienie 10-letniej skrzypaczki Antoniny Zalewskiej, uczennicy klasy IV Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.  Uczestników wzruszyła ta interpretacja i ogromny talent muzyczny dziewczynki.

Śpiewem zaszczycili nie tylko artyści, ale także publiczność. Podczas spotkania wybrzmiało uroczyste 100 lat dla naszej wspaniałej jubilatki Anny Skałki. Życzymy jej wszelkiej pomyślności w dalszym życiu, dobrego zdrowia, nieprzemijającego poczucia humoru i radości życia.

Na zakończenie spotkania pożegnaliśmy Annę Żmudzińską, która zakończyła swoją zawodową przygodę z Biblioteką w Samsonowie. Dziękujemy za owocną i życzliwą współpracę, za chwile, które wspólnie przeżyliśmy. Życzymy powodzenia w dalszej drodze zawodowej i wielu sukcesów!