„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się” – polska pisarka Joanna Olech spotkała się z dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Zagnańsk. Cudownie opowiadała o swoich książkach i pracy pisarza. Pełna emocji, radości i wewnętrznego ciepła nawiązała rewelacyjną nić porozumienia ze zgromadzonymi w bibliotece uczestnikami.

Podczas spotkania autorka prezentowała różne wydania i wersje językowe „Dynastii Miziołków”, powieści dla dzieci za sprawą której zdobyła popularność. Przytaczała również jej fragmenty i zadawała pytania. Zadaniem dzieci było wybranie spośród siebie trzech osób podobnych do Miziołka, tytułowego 11-letniego chłopca, a publiczność za pomocą oklasków wybierała zwycięzcę. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz dotyczący treści książki pt. „Tarantula, Klops i Herkules”. Ciekawym zagadnieniem była prezentacja publikacji z serii „Czytam sobie” i układanie zdań bez polskich znaków diakrytycznych, tj. ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie bohatera trzech dzieł o smoku Pomponie. Autorka przywiozła ze sobą książki typu picture-book (obrazkowe).

Niestrudzeni uczestnicy po wielu rozgrywkach ochoczo wzięli udział w konkursie na mini-opowiadanie o smoku. Zadanie polegało na ułożeniu trzech historii o smoku: wesołym, zdziwionym i wściekłym. Tradycyjnie spotkanie zakończyła kolejka po autografy oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki