Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie zakończyła zakupy nowości w ramach „Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Na realizację w tym roku została przyznana dotacja w wysokości 8 925 zł. Za otrzymaną kwotę Biblioteka zakupiła 370 książek (w tym 170 wol. dla dzieci, 170 wol. dla dorosłych i 30 wol. literatury popularnonaukowej) oraz 49 audiobooków. Stanowi to ogromne wsparcie dla zasobów Biblioteki. Ze środków własnych Biblioteka nabyła kolejnych 920 woluminów.

Wśród zakupionych pozycji książkowych znajduje się literatura obyczajowa, romans, kryminał, thriller, fantasy oraz kontynuacje ulubionych przez naszych Czytelników serii m.in. Stacji Jagodno, Kawiarenki za Rogiem, Miasteczko czy Lipowo. Najmłodszym Czytelnikom polecamy książki z serii Czytam sobie. Seria ta to zestaw książek, które pomagają młodemu człowiekowi w nauce czytania. Dzięki tej lekturze maluch nie tylko rozwija swoją wyobraźnię i poprawia myślenie, ale też buduje swoje poczucie wartości i pewność siebie. Posiadamy również spory wybór komiksów znanych i lubianych przez dzieci bohaterów tj. Smerfy, Asteriks i Obeliks czy przygody Batmana i Supermana. W naszych bibliotecznych zbiorach znajdują się także audiobooki, które idealnie sprawdzą się podczas podróży i świetnie wypełnią długie wieczory.

Zapraszamy do Biblioteki po porcję niezapomnianych czytelniczych wrażeń. Wierzymy, że z właściwą lekturą każdy moment będzie wyjątkowy.