Zdobądź tytuł "POŻERACZA KSIĄŻEK".

Czytaj, przeżywaj przygody, odwiedzaj Bibliotekę, zdobywaj nagrody!

Jeśli jesteś naszym Czytelnikiem i posiadasz kartę Biblioteki w Samsonowie lub jej filii w Zagnańsku, to ten konkurs jest dla Ciebie!

Jeśli nie masz jeszcze założonej karty,przyjdź do nas, zapisz się i zostań "Pożeraczem Książek"!

Akcję honorowym patronatem objął Wójt Gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski, Bank Spółdzielczy w Samsonowie oraz Wodociągi Kieleckie.

REGULAMIN  KONKURSU „POŻERACZ KSIĄŻEK” NA NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA

Postanowienia ogólne:

1)   Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie

Cele konkursu :

• Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i zamiłowania do literatury.
  • Kształtowanie nawyku systematycznego czytania.
  • Popularyzowanie zbiorów bibliotecznych w środowisku lokalnym.
  • Propagowanie czytelnictwa jako wartościowego sposobu spędzania wolnego czasu i cennego źródła zdobywania wiedzy.

Warunki uczestnictwa :

1. Uczestnikami konkursu są czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie, posiadający własną kartę czytelnika.
  2. Udział w konkursie nie wymaga zgłoszenia, każdy czytelnik posiadający kartę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie i filii w Zagnańsku .
  3. W konkursie mogą brać udział wszyscy czytelnicy bez ograniczeń wiekowych.
  4. Uczestnicy konkursu podzieleni zostaną na trzy kategorie wiekowe.

Informacje o konkursie:

1. Konkurs będzie trwał od dnia 03.07.2020 do 31.08.2020 r.
  2. Uczestnicy konkursu podzieleni zostaną na trzy kategorie wiekowe :
  • Dzieci od 0 do 10 lat
  • Młodzież od 11 do 18 lat
  • Osoby dorosłe
  1. Zwycięzcami zostaną osoby wyłonione automatycznie przez system biblioteczny MAK+, które wypożyczą w naszej Bibliotece lub fili i przeczytają największą ilość książek w poszczególnych kategoriach.
  2. Zgodnie z regulaminem biblioteki uczestnicy mogą wypożyczać jednorazowo do 10 książek na okres nie dłuższy niż jeden miesiąc.
  3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie www.gbp-samsonow.pl i fanpagu Biblioteki na facebook.
  4. Finaliści konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom i tytuł „Pożeracza Książek”
  5. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.