W upale czerwcowe popołudnie odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Samsonowie.

Pod koniec czerwca, w wakacyjnej już atmosferze, klubowiczki z DKK-M w Zagnańsku spotkały się, aby wspominać rodzinę Borejków, bohaterów sagi Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

Czerwcowe popołudnie w DKKK w Zagnańsku poświęciliśmy książce N. Babiny "Miasto ryb".

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Bibliotekę odwiedziły maluchy z samsonowskiego przedszkola.

W maju tematem rozmowy była twórczość znanego amerykańskiego prozaika i dramaturga Cormaca McCarthy’ego. Autor uważany jest za jednego z najlepszych współczesnych pisarzy.

Majowe spotkanie DKK w Zagnańsku odbyło się w Tygodniu Bibliotek i miało uroczysty charakter. Wraz z książką A. Brashares „Nigdy i na zawsze” przenieśliśmy się w inny wymiar rzeczywistości.

Dla uczczenia Światowego Dnia Poezji obchodzonego niedawno zajęcia rozpoczęliśmy czytaniem wierszy i krótką rozmową na temat poezji.

W dniu 15 marca w bibliotece Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku odbyło się kolejne spotkanie DKK – M w ramach obchodzonego XXVII Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Tym razem dyskutowałyśmy nad „Opowieściami rodzinnymi” Krystyny Siesickiej. Książka składa się z trzech części: Woalki, Falbanki, Wachlarze. Są to pełne ciepła  i humoru, ale także skłaniające do refleksji opowiadania.