Spektakl teatralny, warsztaty, stoiska informacyjno-edukacyjne, projekcja filmu, to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci 18 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie. Cykl wydarzeń pn. „Świętokrzyskie czeka na Ciebie!” uświadamiał dzieciom i młodzieży czym są Odnawialne Źródła Energii, jak dbać o środowisko i atmosferę oraz jak w prosty sposób zmienić złe nawyki i być eko.

Biblioteka w Samsonowie rozpoczęła kampanię „Mała książka – wielki człowiek” i rozdała już pierwsze karty Małego Czytelnika. Celem projektu jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat.

Biblioteka w Samsonowie po raz kolejny włączyła się w istniejącą od 2012 roku inicjatywę popularyzacji najpiękniejszych dzieł literatury polskiej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Narodowego Czytania był zbiór ośmiu nowel polskich.

Zapraszamy dzieci (od lat 7) i dorosłych na projekcję filmu „Był sobie las” w reżyserii Luc Jacquet, w ramach kampanii ekologicznej dotyczącej ochrony powietrza atmosferycznego. Start wyświetlania filmu zaczynamy o godzinie 13:00, 18 września w budynku Biblioteki w Samsonowie. Prosimy o uprzednią rejestrację telefoniczną – liczba miejsc jest ograniczona.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Narodowego Czytania były nowele polskie. W trakcie spotkania odbył się quiz wiedzy o nowelach z nagrodami.

Sierpniowe spotkanie DKK w Zagnańsku poświęciliśmy rozważaniom, co by było w naszym życiu, gdybyśmy...